Ana Sayfa / İnternet / 2010’nun En İyi Web Siteleri

2010’nun En İyi Web Siteleri

2010 Yılının En İyi Web Siteleri Ödüllerini Aldı…
Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Altın Örümcek’te 3500 kişinin katılımı ile Turkcell Kuruçeşme Arena’da, 2010 yılının en iyi web sitelerine ödül verildi. 2010 yılının En İyi web sitesi özel ödülü Doğuş yayın grubuna ait olan ntvmsnbc.com’a verildi. Ntvmsnbc Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe ödülü DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman’dan aldı.

En İyi Erişilebilir Hazır Web Sitesi Özel Ödülü’nü garanti.com.tr ile Garanti Bankası kazanırken, ödül töreninde ayrıca 17 web tasarımı ajansı ve interaktif ajans “Ajans Başarı Ödülü” aldı.

Organizasyonda toplam 35 kategoride ödül dağıtılırken, Türk Hava Yolları turkishairlines.com ile En İyi Kurumsal Web Sitesi kategorisinde, Microsoft officeheryerde.com ile Bilgi Teknolojileri Donanım/Yazılım kategorisinde, gnctrkcll.com ile Turkcell Eğlence kategorisinde, yapikredi.com.tr ile Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı kategorisinde ödüle layık görüldü. TTNET ise ttnetvitamin.com.tr ile Eğitim alanında ödül alırken Biletix biletix.com ile E-ticaret kategorisinde ödül kazandı.

50 jüri üyesi 35 kategoride 4800’ün üzerinde başvuru değerlendirdi

9.Altın Örümcek Web Ödülleri’nde 4800’ün üzerinde başvuru değerlendirmeye alındı. 50 kişiden oluşan ve bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecini gerçekleştirdiler. Başvurular toplam beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; web tasarımı , içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi.

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir