Ana Sayfa / Adobe Photoshop / Adobe CS6 ve Creative Cloud’u tanıttı…

Adobe CS6 ve Creative Cloud’u tanıttı…

Adobe’nin Yeni Ürünü CS6 ve Creative Cloud…
Adobe Photoshop, Fireworks ve Illustrator gibi programlarını birleştirdiği Creative Suite’in yeni versiyonu Cs6 ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Resmi olarak tanıtımı yapılan CS6”da Creative Cloud isminde yeni abonelik sistemi de bulunuyor.

Bugüne kadar oluşturulan bütün CS sürümlerinin Creative Cloud’da birleştirildiğini duyuran firma, Creative Cloud ile öğrenci-öğretmen abonelik sistemlerininde kullanılabileceğini duyurdu.

Yeni sürüm de HTML5 tasarım ve geliştirme araçları Muse ve Edge özellikleride bulunuyor. Ayrıca yeni sürüme adobenin tablet uygulamaları da entegre edilmiş durumda.  Bu sayede kullanıcı ürünü istediği platformda deneme şansı bulacak.

Yapılan açıklamalarda yeni sürüm CS6 için bir ödeme sisteminin oluşturulacağı da belirtiliyor. Bu amaçla Adobe korsan yazılımın da önüne geçmeyi planlıyor.

Adobenin yeni gözdesi Creative Cloud, sadece Adobe programlarını depolayan bir abonelik servisi olarak kullanılmayacak. Ekstra özelliklerinin yanı sıra bir online depolama ve paylaşma bileşeni olarak karşımıza çıkacak.  Bu sürümdeki en önemli yeniliklerden bir tanesi de tablet ve mobil cihazlar ile senkronize olup, düzenleme yapılabilmesi. Örneğin, Dropbox gibi uygulamalar ile dosyalarınızı yükleyip arkadaşlarınız ile paylaşabileceksiniz. Kullanıcılar ek depolama satın alma seçeneklerinin yanında, 20 GB ücretsiz alana sahip olacaklar. Sürüm sayesinde, kullanıcılar iOS, Android veya web tabanlı uygulamalar ile kendi dergilerini bile Adobe’nin yayımcılık ve web hosting hizmetleriyle yayımlayabilecekler. Ayrıca abonelere Typekit erişimi alındığı takdirde 700 fontluk bir web tasarımı erişimi de sunuluyor.

Tüm bu özellikleri ile Adobe CS6 ve Creative Cloud’u çok yakında birlikte inceleyeceğiz…

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir