Ana Sayfa / SEO (Search Engine Optimization) / Arama Motorlarının Önemi

Arama Motorlarının Önemi

Google ve Diğer Arama Motorları ve Önemleri…

Arama Motorları internette aradığınız bir şeyi bulmanıza yardımcı olurlar . Şimdi kendinizi bir düşünün yabancı bir yerdesiniz ve alışveriş yapmanız gerekiyor . Marketin yerini kime sorardınız. Tabi ki bilen birine. İşte arama motorları netin bilge kişileridir . Aradığınız kelimeleri veritabanında yani hafızasında kayıtlı bilgilerden seçerek size sunar. Bu sunma arama motoruna göre en iyiden en kötüye şeklinde olmaktadır . Mesela siz bilge kişimize yani arama motorumuza en yakın ve en kaliteli marketin yerini sordunuz. Web Dünyasında mesafe kavramı olmadığı için size en kaliteli marketi gösterecektir . Peki bu en kaliteli olan nasıl belirlenir ? yani arama motorlarının gözünde en iyi kimdir? Bu soruyu yine güncel hayata dönerek verelim. İyi bir marketi nasıl tanımlarsınız?
Örneğin;

  • Uzun bir geçmişi olması yani deneyimli olması,
  • Başkaları tarafından çokça tavsiye edilmesi,
  • İçinin ve dışının iyi bir görüntüye sahip olması yani göze hitap etmesi,
  • İçinde yolunuzu rahatlıkla bulmanız için tasarlanmış tezgahlar,
  • Aradığınız ürünü daha rahat bulabilmeniz için levhalar,
  • Manav tezgahının yanında deterjanların bulunması gibi saçmalıkların olmaması vb…

Evet arkadaşlar arama motorları da sizden farklı düşünmezler çünkü onları da insanlar yapmıştır. Bu maddelerin internete uyarlanmış şekillerini tahmin edebilirsiniz. Bu maddeler SEO‘nun temel taşlarını oluştururlar.
Arama motorları internetin en çok ziyaret edilen siteleridir ve diğer sitelere de en temiz ve en sadık ziyaretçileri gönderen sitelerdir. Arama motorları arasında ise en meşhuru ve en iyisi özellikle Türkçe bir site için Google’dır . Google bir webmasterın en iyi dostudur . Çünkü en çok ziyaretçisini o göndermektedir. Ayrıca değişik hizmetler ile para kazanmasını sağlamakta ve ücretsiz reklamını da yapmaktadır .

Bu yazı “Dersimiz Seo” isimli e-kitapdan alıntılanmıştır.
Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir