Ana Sayfa / Makaleler / Bilmediğiniz Google Özellikleri

Bilmediğiniz Google Özellikleri

Bak sen şu “Google”a…

İnternet devi olan google’ın bilmediğiniz yönlerini öğrenmek istermisiniz. O zaman konuyu dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Google bir arama motoru olmasının yanı sıra birden çok özelliği ile kullanıcılarını memnun etmeyi hedefliyor. Gmail, Adsense, Feedburner gibi bilindik özelliklerinin yanı sıra bilmediğiniz de birden çok özelliği mevcut. Gelin bunları teker teker inceleyelim.

Site Yöneticileri için Bilgiler: Web tasarımı ile uğraşan ve bir websitesi olan kullanıcıların oldukça faydalanacağı bir kaynak. Google bu kaynak sayesinde webmaster’lara birden çok özellik sunarak kullanıcılara hem kolaylık sağlıyor hemde bilgi vermeyi hedefliyor.

İş Fırsatları: Google iş fırsatları sayesinde, iş arayabilir veya fırsatlara göz atabilirsiniz. Belkide bu sayfa sayesinde yeni bir iş bulabilirsiniz.

Reklamcılık: Google reklamcılık sektöründe hem yayıncılara hemde reklam verenlere yönelik hizmet sunuyor. Bu konuda geliştirmiş olduğu ürünlerinden AdWords reklam verenlere yönelik hazırlanırken, AdSense ise yayıncılar için hazırlanıyor. Bu iki profosyonel sistem sayesinde reklamcılıkta önemli bir payı bulunuyor.

İş Çözümleri: Google iş çözümleri sayesinde, kurumsal aramayı etkinleştirebilir ve sitenize daha çok gelir elde edebilirsiniz. Sitenizden daha fazla kazanç sağlamanın püf noktalarını google iş çözümleri sayfasında bulabilirsiniz.

Kurumsal Çözümler: Kurumsal çözümlere yönelik bilgi talebinizi gönderin.

İş Teklifleri: Aklınızda bir projemi var. Bunu birilerini anlatıp hayata geçirmek istemezmiydiniz ? Peki destekçiniz Google olursa ? Google iş teklifleri sayfası, kullanıcıların projelerini google’a aktarmalarını sağalayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde bir form aracılığıyla Google ile bağlantı kurar ve projenizi anlatırsınız. Google projenize olumlu bakarsa sizin destekçiniz olur ve köşeyi dönersiniz.=)

Google İzinleri: Google’nin Ticari marka yönergelerine ve ticari marka şikayet prosedürüne göz atabilirsiniz.

Yasal bir durumu rapor etme: Google’ın oluşturduğu bu sistem ile, kullanıcılar ülkelerindeki yasalara aykırı bir içeriği şikayet edebilirler.

Güvenlik Sorunları: Google’ın hizmetleriyle veya sistemleriyle ilgili güvenlik sorunları olduğunu düşünüyorsanız bu sayfa sayesinde bildirimde bulunabilirsiniz.

Basın Merkezi: Google’nin basın bildirileri, makaleler, başarı hikayeleri, konuşmacı talepleri ve daha fazlasını da bu sayfada bulabilmeniz mümkün.

Yorum Yazın

1 Yorum

  1. vayyy google amca dedikleri bu mu oluyo 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir