Ana Sayfa / Adobe Illustrator / Çizgi Film Stilinde 3D Yazı Yazmak

Çizgi Film Stilinde 3D Yazı Yazmak

Adobe Illustrator ile Çizgi Film Stilinde 3D Yazı Yazmanın Püf Noktaları…

Bu resimli anlatımımızda Adobe Illustrator ile çizgi film stilinde 3D yazı yazmanın nasıl olduğunu öğreneceksiniz. Yazımız asıl ingilizce kaynaktan sizler için Türkçe tercüme edilerek sunulmuştur. Lütfen konuyu adım adım takip ediniz.

1. Adım: Öncelikle kendinize kullanmak istediğiniz uygun bir font seçiniz. Unutmayın çizgi film stili yapacağız. Bu nedenle seçeceğiniz font buna benzer bir font olmalıdır. Aksi halde istediğiniz görünümü elde edemeyeceksiniz.

2. Adım: Yazınızı yazın ve istediğiniz ölçüye ayarlayın.

Daha sonra yazınızı seçerek, Menu, go Type > Create Outlines seçeneğine tıklayın. Sağ tıklayara Ungroup seçeneği ile yazınızın her harfini bağımsız hale getirin. Şimdi de Selection Tool(V) sayesinde her harfinizi sağa-sola döndürerek aşağıdaki gibi bir görünüm vermeye çalışın.

3.Adım: Bu aşamada yazımızın etrafına plaka oluşturacağız. Bunun için öncelikle yazımızdaki tüm harfleri seçiyoruz. Sağa tıklayarak tekrar Group seçeneği ile yazımızı grup haline getiriyoruz. Ardından olduğu yerde kopyala-yapıştır yapıyoruz. Daha sonra Stroke Palette kullanarak uygun renk seçimi ile plakamızı oluşturmuş oluyoruz.

Ardından, Object > Lock > Lock Selection seçeneği ile ilk yazımızı kilitliyoruz ve diğerini seçerek aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

  1. Yazıyı seçin.
  2. Go Object > Expand özelliğini uygulayın.
  3. Sağa tıklayarak Ungroup seçeneği ile harfleri bağımsız hale getirin.
  4. Pathfinder Paletinden, Shape Alanına tıklayın.
  5. Expand yazısına tıklayarak uygulamayı yapın.

Yorum Yazın

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir