Ana Sayfa / Corel Draw / CorelDraw’da Nesne Kopyalama

CorelDraw’da Nesne Kopyalama

CorelDraw’da nesneleri kopyalamanın kısa yolları…

CorelDraw çalışmalarınızda nesneleri kopyalamak hepimizin sıklıkla yaptığı bir uygulamadır. Peki bu kopyalama işlemini nasıl yapıyoruz. Bunun iki kısa yolu var. Bu konumuzda bu yöntemlerden bahsederek sizi bilgilendirmiş olacağız.

CorelDraw çalışmalarınızda nesneleri kopyalamak için ilk yol, nesneyi seçersiniz ve klavyenizde numaratör kısmında bulunan (+) sembolüne tıklayarak nesneyi olduğu yere kopyalamış olursunuz. İkinci yol ise, nesneyi seçersiniz ve mause sol tuşu basılı olarak kopyalamak istediğiniz yere çeker daha sonra aynı mause sol tuşdan elinizi çekmeden mause sağ tuşa tıklarsınız ve nesneniz kopyalanmış olur.

Asıl olarak iki yöntemde aynı işlevi yerine getirmiş olsada, birinci yöntemde yaptığınız kopyalama işleminde nesneniz olduğu yerde kopya oluşturacağından kopyayı oradan çekmek için uğraşacak belki muntazam çalışmalarınızı bozmuş olacaksınız. İkinci yötemde bu gibi problemlerle karşılaşmadan nesneyi kopyalamak istediğiniz yerde kopyalamış olacaksınız. Bu sayede ilk nesneniz olduğu yerde kalacak ikinci nesneniz ise istediğiniz yerde kopyalanmış olacaktır.

Yorum Yazın

2 Yorumlar

  1. Corel Draw’da mausla objeyi sürüklerken titreşimi nasıl keseriz, bilen varsa yardımcı olabilir mi
    ?

  2. Çok teşekkürler, bilmeyenler ve tekrar hatırlaması gerekenler için gerçekten faydalı bi anlatım olmuş çok teşekkürler, devamını dileriz. iyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir