Ana Sayfa / Program İndir / CuteFTP – FTP Canavarı

CuteFTP – FTP Canavarı

CuteFTP Kullanımı ve Detaylı İncelemeler

CuteFTP, websayfalarını webserver’lara yollayan programdır. Bir website sahibi olan kişilerin mutlaka kullanması gereken bir ftp programı olmalıdır. grafiktasarimmedya.com olarak incelediğimiz ve kendimizinde kullandığı CuteFTP, işinize yarayacak önemli bir programdır. Bu konumuzda bu program hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle konunun en altında bulunan indirme linkine tıklayarak CuteFTP’yi bilgisayarınıza indiriniz. Kurulumunu gerçekleştirdikten sonra konumuzda anlatılanları takip ediniz.

CuteFTP programını ilk açtığınızda aşağıdaki pencere ile karşılacaksınız.

Host adress ve Site Name kısımlarını kendi bilgilerinize göre doldurduktan sonra ileri butonu ile devam ediyoruz.

Bu kısımda kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıyoruz ve tekrar ileri butonu ile devam ediyoruz. Program bu aşamadan sonra verdiğiniz bilgilerle sitenizin alanına bağlanacak ve eğer bir yanlışlık yoksa dosyaları kaydetmek için bilgisayarınızda bir yer göstermenizi isteyecektir. Bu kısımda da ileri diyerek kurulumu sonlandırıyor ve site alanımızın açılmasını bekliyoruz.

Site alanımıza bağlandığımızda ekranın sağ kısımdaki bölümüne site alanımız, sol kısımdaki bölümüne ise bilgisayarımızdaki dosyaları görebileceğimiz bir alan geliyor. Alt kısımda ise indirdiğiniz yada yüklediğiniz dosyaların durumunu inceleyebilirsiniz.

Programda sürükle bırak yöntemi çalışıyor. Yüklemek yada indirmek istediğiniz dosyayı hedefe sürükleyip bıraktığınızda aktivite başlıyor. Program sayesinde tüm dosyalarınızı görebilir, chmod ayarlarını değiştirebilir, dosyalarınız üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Chmod ayarlarında değişiklik yapmak istediğinizde, dosya üzerinde sağa tıklayarak chmod seçeneğini tıklamanız gerekir. Ardından gelen pencerede istediğiniz ayarları yapıp kaydedebilirsiniz.

Program kendi alanında profosyonel bir programdır. Basit arayüzü ile kullanıcı dostudur. Sizi zorlamaz ve kısa yoldan işlemlerinizi yapmanızı sağlar.

CuteFTP 8.0 İndirCuteFTP 8.0 İndirmek için Tıklayın (7.7 MB)
Yorum Yazın

1 Yorum

  1. bende kullanıyorum güzel produr.tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir