Ana Sayfa / Adobe Photoshop / Efektler ile Photoshop

Efektler ile Photoshop

Photoshop Efektlerle Neler Yapılabilir ?

Photoshopun efektlerini de kullanarak yalın çalışmalar yapabilir, farklı düzenlemeler ile bir çalışmanızı süsleyebilirsiniz. Bu konumuzda ışık efekti kullanarak ve onu süsleyerek yandaki gibi bir cam görüntüsü nasıl elde edilir onu göreceğiz.

 

 

 

 

Öncelikle 200×250 boyutlarında yeni psd dökümanı açalım ve arka planı siyah olarak belirleyelim. Daha sonra bu katman da Filter > Render > Lens efektlerine gelip, Brightnes 120, Lens Type 50-300mm zoom olarak ayarlayın ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi oluşturduğunuz dökümanın 4 köşesine bu işlemi çoğaltın. Bu aşamadan sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

 

İkinci kısımda Filter >Sketch >Chrome efekti uyguluyoruz ve  Detail=1 Smoothness=8 olarak değiştirip aşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.

Bu kısımda yapmamız gerekenler ise; Image >Adjustments >Hue komutlarına tıklayıp, açılan pencereden Colorize’yi işaretliyoruz. Ayar kısmından ise Hue=230 Saturation=40 Lightness=0 olarak değiştiriyoruz. Muhtemel elde edeceğimiz görüntü aşağıdaki gibidir.

Son aşamada ise Filter >Distort >Class efektini uyguluyoruz. Ayar bölümünden Distortion=17 Smoothness=3 Texture=Blocks olarak ayarladığımızda da aşağıdaki görüntüyü elde etmiş olacaksınız.

Bu tarz efektler ile örnekleri çoğaltabilir, ince ayarlamalar ile farklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu gibi oluşturduğunuz şekilleri web sitenizde banner yada farklı amaçlarla kullanabilir yada mevcut çalışmanızın bir bölümünü süsleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir