Ana Sayfa / İnternet / Facebook İnternete Hükmetmek İstiyor

Facebook İnternete Hükmetmek İstiyor

Saçma İşlerin Ortak Merkezi Facebook, Şimdide İnternet Kralı Olmanın Peşinde…

Buradaki yazımızda da facebook dahil diğer sosyal paylaşım sitelerininde artık amacı dışında kullanıldığından defalarca bahsetmiştik ve kullanıcıları uyarmıştık. Hergeçen gün farklı aktivite ile kullanıcılarını cezbeden ve artık sosyal paylaşım sitesi olmaktan çıkan facebook, şimdide internete hükmetmenin peşinde olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Facebook F8 adı altında yaptığı konferansta, Marka Zuckerberg internetteki hedefini ve yapmak istediklerini anlattı. Açıklamasında ençok dikkat çeken sözü, tüm internet sayfalarında  “Facebook Like” işlemini gerçekleştirmek istediği oldu. Bu konuda Facebook haricindeki diğer siteleri Facebook ile entegreli bir şekilde çalıştırmak istediğini ve herhangi bir işlemde sohbet etmek isteyen kullanıcıların Facebook entegreli bir giriş ile sosyal ağ sitesini rahatca kullanabileceğini belirtti.

Şuanda dünya genelinde 400 milyon kullanıcısı olan facebook sizlerin desteği ile bunları yapabileceğini biliyor. Peki siz facebook’a neden destek olduğunuzu ve nelere âlet olacağınızı biliyor musunuz?

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir