Ana Sayfa / İnternet / Facebook Potansiyel Tehdit Oldu

Facebook Potansiyel Tehdit Oldu

Facebook Sizin İçin Tehidt Olmaya Başladı…

Buradaki yazımızda da sıklıkla bahsedip siz okurlarımızla tartışmıştık. Son günlerde web ortamında gördüğümüz farklı reklamlar arasında yayınlanan yandaki resimde de gördüğünüz gibi bir reklamı da siz okurlarımızla paylaşmak istedik.

Son reklam tipi splash reklamlar websitelerde oldukça yaygın halde kullanılmaya başlandı. Son günlerde bu reklamlara aldatıcı tıklatmaya yönelik facebook’da alet edilmeye başlandı. Dolayısıyla facebook kullanıcıları yani sizler alet edilmeye başlandınız. Reklamcılar facebook kullanıcılarının profil resimlerini çalarak reklamlara yerleştirip insanları sanki facebook’dan arkadaş isteğiniz varmış gibi göstererek açılan reklamlara tıklamanızı sağlıyor. Tabi fotoğrafda gördüğünüz bayan resimine kapılıp arkadaş olma hevesiyle açılan bu resme tıkladığınızda reklam sahipleri ve bu reklamı yayınlayan site sahipleri paraları çoktan cebe indirmiş oluyor.

Yarın sizin fotoğrafınız bu reklamlarda olabilir…

Sizinde facebook profilinizde kullandığınız yada facebookda özene bezene hazırladığınız o albümlerden herhangi bir resminiz yandaki gibi bir reklamda çıkabilir. Birileri de sizin fotoğrafınız altındaki arkadaşlık isteğini görüp sazan gibi atlayabilir.

Buradaki konumuzda bunların olabileceğinden bahsettiğimizde bazı okurlarımız bunları uydurduğumuzu yada facebook’u kötülediğimizi düşünmüşlerdi. Şimdi bu konumuzu bu arkadaşlara kapak olarak yayınladıktan sonra son olarak daha önce söylediklerimizin bu kadar kısa zamanda olmasından ve facebook kullanıcılarının bu tarz reklamlara alet edilmesinden ötürü üzgün olduğumuzu söylüyor ve yorumu size bırakıyoruz.

Önemle Tekrar Hatırlatırız…
Sitemizde yayınlanan ve tarafımızdan yazıldıktan sonra birçok başka site tarafından da örnek gösterilen ve siz kullanıcılarımız tarafından binlerce kez ziyaret edilen Facebook ve Hayatınıza Zararları isimli konumuzu okuyup sonra yapmanız gerekeni yapınız.

Yorum Yazın

1 Yorum

  1. Öncelikle şunu belirteyim hesabımı bugün kapattım.Nedeni de oldukça üzücü bana göre.
    Facebook’u sosyal ortam diye biliyordum fakat çok yanılmışım.Facebook’u üye olduğumda arkadaş sayım yavaş yavaş artıyordu.Arkadaş sayım 40 olduğunda okuldaki arkadaşlarım senin arkadaş sayın ne kadar az diye konuşmaya başladılar…
    Vay canına Facebook’ta beni takip edenlerde varmış.Benim başkarlını takip ettiğim gibi.Neyse bunu önemsemedim ve Facebook’u kullanmaya devam ettim.Benim doğum günüm geldi çattı.Benim kafamda böyle düşünceler başladı ” Acaba benim doğum günümü duvarımda kaç kişi kutlayacak?”.
    Şimdi eskiden ne yaptıklarıma bakıyorumda gülüyorum.Size benden uyarı Facebook denen Asosyal sitedeki hesabınızı kapatın gitsin.Siz olduğunuz gibi olun.Haa birde Facebook’ta fotoğraf yüklüyorlar sonrada özelden “Benim fotoğrafımı beğenir mısın veya yorum atar mısın ? ” diye konuşmalara çok şahit oldum.

    Bu arada blogunuzda güzel bilgiler paylaşıyorsunuz.Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir