Ana Sayfa / İnternet / Facebook’da Beğenme Modası Başladı…

Facebook’da Beğenme Modası Başladı…

Facebook’da Artık Beğenen Beğenene…

Daha önceki yazılarımızda facebook’dan sık sık bahsetmiştik. Uyarılarımızı dikkate alanları gördükçe sevinsekde başta Türkiye olmak üzere birçok ülkede facebook çılgınlığı hızla büyüyor.

Her geçen gün kullanıcı sayısı artan facebook ‘da bir iki ufak yenilikle kullanıcıların dikkatini çekmekten geri kalmıyor. Bu yeniliklerden biri de beğen me modası…

Her yazının altında bulunan ufak bir buton ile  beğen yazıyor ve eğer beğenirseniz sizin arkadaşlarınıza da işte şu şu şu, şunu beğendi =) gibisinden bir yazı gönderiyor ve herkes çok mutlu oluyor. =)))

Biz tabiki işe webmaster olarak bakacağız ve siz webmaster’lara bu işin nasıl faydası olacak onu göreceğiz. Butonu facebook developer sayfasından kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca bununla ilgili bir eklentide mevcut. Bu konuları bir iki gün içerisinde sitemizde de bulabileceksiniz. Peki size nasıl faydası olacak ?

Like yani beğen butonunu her yazınızın altına eklediğinizi düşünün. Sitenizi ziyaret eden 10 kişiden biri bu butona tıkladığında örneğin Ahmet bu yazıyı beğendi şeklinde bir uyarı çıkıyor. Bu uyarı sadece sizde değil, beğenen kişinin tüm arkadaşlarının görebileceği facebook anasayfada da çıkıyor. Ahmet’in 100 arkadaşı olduğunu düşünün. 100 kişi birden bire sizin konu başlığınızı görüp Ahmet’in bunu beğendiğini okuyor. Bu 100 kişiden 10 tanesi konu ile ilgilenip sitenizi ziyaret etse ve onlar da beğen butonuna bassa onların arkadaşları da bunları görecek ve sitenizi ziyaret edebilecekler.

Bu çılgınlığı bu şekilde düşünürseniz 1 kişinin konunuzu beğnemesi demek, sizin web sitenizin bir anda facebook da onlarca kişi tarafından görülmesi demek. Buda sitenizinin ziyaret edilme olasılığını çok çok arttıracaktır.

İlerleyen günlerde grafiktasarimmedya.com’da “facebook beğen” modasına dahil olacak. Sizde beğendiğiniz konular için artık bir “beğen” butonuna tıklarsınız. =)

Not:İlerleyen konularımızda facebook beğen butonu nasıl eklenir ve eklenti nasıl kullanılır onu öğrenebileceksiniz. Sitemizi takip etmeye devam ediniz.
Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir