Ana Sayfa / Kodlama Dilleri / Hazır CSS Yatay Menü

Hazır CSS Yatay Menü

CSS Yatay Menü (CSS Vertical Menu)

Web sitenize menü olması birçok karışıklığı ortadan kaldıracaktır. Çünkü düzenli hazırlanan menüler sayesinde tüm sayfalar bir düzene oturtulur ve hem ziyaretçi için avantaj yaratılır hemde sayfaya güzel bir görünüm verilmiş olur. Bu konumuzda vertical yani yatay bir menüyü sizlere tanıtacağız.

Aşağıda ekte verdiğimiz dosyayı indirin ve sıkıştırılmış dosyayı klasör olarak açın. Açtığınız klasörde birden fazla dosya göreceksiniz. PSD formatındaki dosyayı kullanarak Adobe Photoshop sayesinde resimde gördüğünüz menü görünümünü değiştirebilir kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca css stil dosyasında yapacağınız değişiklikler ile yazı rengi, fontu gibi özellikleride ayarlayabilirsiniz.

Görünüm ayarlarınızı kendinize göre hazırladıktan sonra “index” isimli internet explorer dosyasını metin editörü ile açarak menü içeriğini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Gerekli kod değişikliklerini yaptıktan sonra bu kodları kopyalarak, sitenizde kullanmak istediğiniz alana yapıştırınız.

Yorum Yazın

3 Yorumlar

  1. css dikey menü diyecektiniz herhalde =)

    • Hayır CSS Yatay menü 🙂 Sizin ekran görüntüsünde gördüğünüz dikey gibi duruyor. Ama o aşağıya doğru açılan kısım menü için hazırlanan “sub menü” kısmıdır. Asıl menü yataydır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir