Ana Sayfa / İnternet / İE 6 Tarih Oluyor

İE 6 Tarih Oluyor

İE 6 Çöpe Gidiyor…

Uzun süredir bir internet explorer 6 davasıdır sürüp gidiyor. Gelişmeleri yakından takip edenler bilir. Başta arama motoru devi Google ve benzer firmalar 9 yıllık emektar tarayıcı ie 6’nın kullanılmasını istemiyorlardı. Emektar tarayıcı Google ve diğer firmaların başına dert olmuştu. Güncelleme yapılması ve ie 6’nın kaldırılması için Microsoft ile görüşmeler yapılmış olumlu sonuç alınamamıştı. Bu durumda karşısında Google desteğini İE6 üzerinden keseceğini söylemiş buna kimse aldırış etmemişti.

Google, Google enterprise blog üzerinden yaptığı duyuruda 1 Mart itibari ile Google Docs ve diğer Google sitelerinin İE 6’da düzgün görüntülenemeyeceğini duyurdu. Yaptıkları açıklamada son 10 yılda internet dünyasının çok geliştiğini ve basit yazıların artık zengin içeriği olan metin dosyaları haline geldiğini savunan Google, kullanıcıların en gelişmiş içeriği görüntüleyebilmek için tarayıcılarını güncellemeleri gerektiğinide bildirdi.

Bu görüşü savunanlar arasında Facebook gibi sosyal paylaşım siteleride bulunuyor. Yapılan bu resmi açıklamalarla İE 6 yakın zamanda tarihe kavuşacak gibi duruyor. Bizde okurlarımıza içeriğin doğru görüntülenebilmesi için tarayıcılarını güncellemelerini tavsiye ediyoruz.

Yorum Yazın

6 Yorumlar

  1. Bunu hala kullanan var mı ?

    • ÖÇ deSigneR

      Şuanda elimizdeki verilere göre son 3 günde sitemizi ziyaret eden kişilerin % 6.25’i internet explorer 6 kullanıyor. Demekki hala kullanan birileri var.

  2. Bencede artık kaldırılmalı. Şuan tam olmasada İE 8 güzel ve kullanışlı. ASlında kişiselleştirilebilir olmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir