Ana Sayfa / İnternet / İE 6 ve İE 7 ‘ye Saldırı Yapılıyor

İE 6 ve İE 7 ‘ye Saldırı Yapılıyor

İnternet Explorer’ın eski sürümlerini kullanıyorsanız başınız derde girebilir.

Daha önce sitemizde burada ve bu konuda bahsettiklerimiz doğrultusunda internet explorer 6’nın artık bazı büyük şirketler tarafından desteklenmeyeceğini duyurmuştuk. Desteğin kesilmesinde ki önemli nedenlerden biride eski sürüm explorer’da güvenlik açıklarının tamamen bitirilemeyişiydi. Bu konular tartışılmaya devam ederken Microsoft firması, bilişim korsanlarının, web tarayıcısı Internet Explorer’ın eski sürümlerinde yeni ortaya çıkan bir açıktan yararlanarak saldırılar düzenlediklerini bildirdi.

Şirket merkezinden yapılan açıklamada, İnternet explorer’ın IE6 ve IE7 sürümlerinde yeni belirlenen bu açığın bilgisayar korsanlarının saldırılar düzenlemesine olanak sağladığı belirtilerek, ”Bu açığı kullanarak siber saldırılar düzenlediği yolunda bilgiler aldık. Bu tehdidi izlemeyi sürdürüyoruz ve durumda değişiklik olursa yeni bir açıklama yapacağız’‘ denildi.

IE8 VE IE5’TE SORUN YOK

Bilişim korsanlarının bilgisayarların uzaktan kontrolünü ele geçirmek için bu açıktan faydalanabilecekleri uyarısında bulunan Microsoft, yeni sürüm IE8 ve daha eskisi IE5’in bu sorundan etkilenmediğini bildirdi.

Microsoft, iki ay önce de IE6’da ortaya çıkan ve korsanların özellikle Google’a yönelik siber saldırılarda bulundukları bir açık nedeniyle uyarı yayınlamak zorunda kalmıştı.

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir