Ana Sayfa / Teknoloji / Microsoft Hata Yaptı Telefonlar Çöktü

Microsoft Hata Yaptı Telefonlar Çöktü

Windows Telefonlar Kullanılamaz Hale Geldi

Microsoft hem PC’ler hemde telefonlar için yeni bir güncelleme yayınladı. Ne yazık ki güncelleme yanlışlıkla yayınlandı. Güncellemeyi alan Windows mobil cihazlar kullanılamaz hale geldi. ASlında microsoft tarafından test edilen 16212 numaralı yazılım, yanlışlıkla dağıltıldı. Fakat güncellemeyi alan cihazlar sonsuz ön yükleme döngüsüne girdi ve kullanılamaz hale geldi. PC’lerde önemli bir sorun yaşanmasa da mobil cihazlarda yaşanan problemi Microsoft kabul etti. Ayrıca güncellemeyi almayan kullanıcıların bu güncellemeyi kabul etmemeleri gerektiğini de açıklayan Microsoft yeni bir yapı yayınlanıncaya kadar beklenmesini önerdi.

Windows güncellemesi aldım ve telefonum kullanılamaz hale geldi diyorsanız Microsoft’un buna da bir çözüm önerisi var. Ayarlar – Güncelleştirme ve Güvenlik Kurtarma bölümünden bir önceki yapıya geri dönebiliyorsunuz.

Mobil cihazlarda ise durum daha karışık. Windows güncellemesinden etkilenen ve kullanılamaz hale windows mobil cihazlar Windows Device Recovery Tool aracılığı ile telefonlarını sıfırlayabilir. Fakat telefon sıfırlandığı için tüm bilgileriniz de ne yazık ki gidiyor. Yine de güncellemeyi alan cihazların Windows Device Recovery Tool programı ile cihazlarını sıfırlamaları şart.

16212 numaralı güncellemeyi almış ve cihazları kullanılamaz hale gelmiş kullanıcılar aşağıda verdiğim linkten Windows Device Recovery Tool aracını indirerek Cihazlarını kurtarabilirler.

Windows Device Recovery Tool İndir

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir