Ana Sayfa / Grafik Tasarım Medya / Önemli Açıklama !

Önemli Açıklama !

Sitedeki Videolar Hakkında …

Web Sitemizin “Görsel Anlatımlar” konu başlığı altında okuyucularımıza ve takipçilerimize faydalı olduğunu düşündüğümüz grafik ve tasarım ile ilgili video anlatımlar ve video dersler paylaşmaktayız. Bu derslerin birçoğu başka yayın kuruluşlarından özenle seçilip ve gerektiğinde detaylandırılıp sizlerle paylaşılıyor. Videoların yüklenmiş oldukları kaynaklar genellikle Youtube yada Dailymotion gibi video upload siteleridir.

Size daha iyi hizmet verebilmek ve elimizdeki mevcut kaynakların ileride de kaybolmadan yeni kuşaklara bilgi olmasını sağlayabilmek için videolar tarafımızdan farklı sunuculara (youtube, dailymotion vs) yüklenerek sizlerle paylaşılmaktadır. Sitemizin “Hakkımızda” ve “Gizlilik” bölümlerinde “Emeğe Saygı” sloganı ile telif haklarına uygun olmayan hiçbir şeyin grafiktasarimmedya.com’da paylaşılmayacağını bildirdik. Farkında olmadan telif haklarını ihlal eden konularımızda varsa da (-ki hiçbir zaman olmadı) iletişim bölümünden bizimle irtibata geçin anında müdahale edelim dedik.

Uzun zamandır ilgilenemediğim grafiktasarimmedya.com‘a son girdiğimde kullanıcılarımızın göndermiş olduğu mail ve yorumlardan anladım ki, Youtube’a yüklenmiş bütün videolarımız “Telif Hakkı İhlali” sebebi ile sunuculardan silinmiş. Şuan için hiç bir videomuz maalesef ki çalışmıyor. Youtube ve youtube’a telif hakkı ihlalinde bulunan kişi ile irtibata geçmeye çalışsam da arkadaşlar cevap verme tenezzülünde bile bulunmadılar. Oysaki video anlatımlı tüm derslerimizde videoyu hazırlayan kişi bizzat biz değilsek mutlak suret ile konunun hemen altına not bölümü açılarak gerekli açıklaması yapılmış ve konudaki videonun tarafımıza ait olmadığı üstüne basa basa duyurulmuştur.

Ne yazık ki günümüzde internet kültürü olmayan birçok kişi yada bu mecrayı sadece şahsi çıkarları için kullanan kişi yada kişiler yüzünden internet zamanla çöp haline gelecektir.Bu kişilerin amacı bahsi geçen videoların sadece kendi websitelerin de olmasını istemesi dolayısı ile ziyaretçi yoğunluğundan gelecek gelirin afiyetle yenmesinden başka birşey değildir. grafiktasarimmedya.com ilke olarak öncelikle kullanıcının yararlanabileceği ve faydalı konular paylaşmaktır. Bizim için reklamlardan gelecek olan gelir, yalnızca sitenin host vb giderlerini karşılamaktan öteye gitmemiştir.

ÖRNEK:

Not: Konudaki video anlatımlı ders ve seslendirme grafiktasarimmedya.com’a ait değildir. Görsel sunum yeniden düzenlenerek bizim tarafımızdan sunuculara yüklenmiştir.

Bu kadar sitem etmemdeki neden birilerinin telif hakkı iddiası ile videoları sildirmesi değil. Youtube gibi bir firmanın haber vermeden yada uyarı yapmadan sadece telif hakkı bulunan değil, 2009’dan bugüne emek vererek bizzat benim tarafımdan hazırlanan tüm videoları silmiş olmasıdır. Fakat buda sorun değildir. Videoların tümünün yedeği kendi sunucularımız da mevcuttur ve en kısa zamanda tekrar yüklenerek sizlerin kullanımına açılacaktır.

GRAFIKTASARIMMEDYA.COM, TELİF HAKLARINA UYGUN OLMAYAN HİÇBİR ŞEYİ YAYINLAMAZ.

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir