Ana Sayfa / Grafik Tasarım Medya / OPERA’dan Kullanmaya Değer Özellikler

OPERA’dan Kullanmaya Değer Özellikler

Opera 11.60 Kullanmaya Değer Özelliklerle Karşınızda…

Günümüzde internet tarayıcı piyasası (-daha önce burada firefox ve internet explorer ile ilgili konumuzda da anlatmıştık) hızla gelişirken arka sıralardan gelip liderlik koltuğuna gözü diken OPERA 11.60 sürümünü kullanıcılarına sundu.

Birçok yeni özellikle kullanıcılarının karşısına gelen opera, hem daha hızlı hemde daha kullanışlı olması ile dikkat çekiyor. İnternet explorer ve firefox’a göre hızı anında belli olan operanın en iyi özelliği ise açılır pencereler üstüne yapılan geliştirmesi.

Birçok internet kullanıcısı film izlerken, yada web siteler arasında gezinirken karşılarına çıkan açılır pencere ve reklamlardan şikayetçidir. Bunu kendi kişisel deneyimlerimide göz önüne alarak ne internet explorer yada firefox nede google chrome ile tam anlamıyla engelleyebilmeniz mümkün değil. İşte tam burada yardımınıza opera yetişiyor. Operayı kurduktan sonra yapacağınız bir iki ufak ayar sayesinde internet sitelerinde karşınıza çıkan tüm açılır pencereleri engellemeniz mümkün. Ayrıca beraberinde gelen hızlı sekmeler ile sık gezindiğiniz siteleri kaydedebilir ve kısayollardan ulaşabilirsiniz.

Yeni opera da dikkat çeken diğer bir özellik ise eski sürümlerine göre daha da hızlı olması. Kullanıcı sayısı 200 milyondan fazla olan opera için hazırlanan video ya aşağıdan göz atabilir, operanın yeni sürümünü indirerek burada anlatmak istediklerimizi daha iyi anlayabilirsiniz.

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir