Ana Sayfa / Görsel Anlatımlar / Photoshop İle Vista Logosu Yapalım

Photoshop İle Vista Logosu Yapalım

Adobe Photoshop İle Windows Vista Logosu Yapımı…

Bu dersimizda photoshop ile windows vista logosu nasıl yapılır onu göreceğiz. Biliyoruz ki birçok ünlü firma ve kuruluşun logoları %90 oranda photoshop ve corel (grafiktasarimmedya.com ve ÖÇ design logoları photoshop ile yapılmıştır) ile yapılmaktadır. Bu çalışmayı sizde deneyerek örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Standart olarak 640×480 pixsel ölçülerinde bir çalışma sayfası açıyoruz. Bu çalışma sayfasının tam ortasına Brush Tool yardımı ile bir çember çiziyoruz ve ilgili katmanın blending options ayarlarından Gradient Overlay ayarını aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yapıyoruz. Renk kodlarını resimde gördüğünüz gibi kullanın.

Bu işlemden sonra ilk çizdiğimiz daireyi birkez çoğaltıyoruz ve boyutunu %94’e düşürüyoruz. Daha sonra bu katmanın blending options ayarlarına gelerek renk skalasını yeniden belirliyoruz.

Bu işlemden sonra hazırda olan bir windows logosundan pencere kısımlarını çizerek çıkartıyoruz.

Yeni bir katman oluşturup adını windows 1 yazdıktan sonra shape’nin üstüne gelip sağ tık ile make a selection’a tıklıyoruz ve aşağıdaki görüntüyü elde ediyoruz.

Daha sonra windows1 katmanını çoğaltarak (duplicate) ismini windows 2 olarak değiştiriyoruz ve ctrl+t tuşlarına basarak seçili hale getirdikten sonra görüntünün üstüne gelip sağ tık ile vertical veya horizontal seçenekleriyle orjinal logodaki gibi yerleştiriyoruz.

Şimdi sıra ile pencerelerimize renk vermemiz gerekiyor. Bunun için orjinal logodaki renklerden yararlanıyoruz. Gradient Tools ile renk ayarını yaparken renk kodlamasını orjinal logonun üzerine mause getirerek alıyoruz.

Daha sonra Bevel&Emboss ayarlarına gelerek değerleri aşağıdaki gibi değiştiriyoruz.

Sıra ile hepsine uyguladıktan sonra buraya kadar olan aşamada aşağıdaki görüntüyü elde etmiş olacaksınız.

Yorum Yazın

1 Yorum

  1. şakacı microsoft =) vistayıda hiç sevmem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir