Ana Sayfa / Görsel Anlatımlar / Photoshop İle Yüz Temizleme

Photoshop İle Yüz Temizleme

Photoshop’da Blur Efekti İle Yüz Temizleme…

Yüz fotoğraflarında çoğu zaman bazı kırışıklar, sivilceler yada belirgin izlerin temizlenmesi fotoğrafı daha güzel göstereceğinden, farklı uygulamalara başvurulur. Bu dersimizde bu uygulamalardan birini anlatacağız.

Blur Efekti ile bu işlem oldukça basit birkaç adımda gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca yapılan ince çalışmalar sonrasında çok belirgin izler bile kaybedilebilir.

Örneğin yukarıdaki resimde ok işareti ile gösterilmiş kısımlarda resimdeki kişinin yanak bölgesinde belirgin izler görünüyor. Şimdi bu izleri nasıl kaybederiz onu görelim.

Resimi açtıktan sonra, blur efektini seçin ve yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir fırça seçerek işleme devam edin.

Şimdi de seçtiğiniz fırça tipi ile düzeltmek istediğiniz kısımlar üzerinde mause yardımı ile blur efektini uygulayın. Uygulama sırasında bazı kısımlarda  fırça boyutunuzu küçültmeniz gerekebilir. Yapacağınız ince çalışmalar il yukarıdaki fotoğrafta ok işareti ile gösterilen kısım gibi düzeltmeler yapabilirsiniz. Ayrıca fırçayı resim üzerinde gezdirirken farklı renk tonlarına sahip bölgeleri karıştırmamaya özen göstermelisiniz ve aynı bölge üzerinde fazla durmamalısınız.

Eğer çalışmayı düzgün yaptıysanız sonuç aşağıdaki gibi olacaktır.

Yorum Yazın

1 Yorum

  1. fotoğrafçıların kullandığı sistem bumu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir