Ana Sayfa / Makaleler / Samsung Galaxy S3 ile İlk Karşılaşma

Samsung Galaxy S3 ile İlk Karşılaşma

Daha Zarif, Daha Şık ve Daha Hızlı…

Samsung Galaxy S3 ile birlikte Ekim ayında akıllı telefon piyasasında 5.5 milyon satışa ulaştı. Bu satışlarla birlikte 2012 yılının 4. çeyreğindeki toplam akıllı telefon satışı 55.5 milyona ulaştı. Bu Samsung’u dünya rekoruna götürüyor.  Peki adından sıkça bahsedilen Galaxy S3’de neler var…

Tasarım…

Samsung’un bir önceki akıllı telefonu Galaxy S2’ye göre daha büyük görünsede aslında durum öyle değil. Birkaç saatlik kullanımdan sonra eliniz telefonun boyutlarına ulaşıyor. Ayrıca yeni kasadaki tasarım ve zariflikde ön planda. Süper Amoled ekranı hem daha parlak ve kaliteli hemde sert cisimlerle bile çizilmiyor. =)

Galaxy S3 Gerçekten Akıllı…

Galaxy S3’e birçok yeni özellik eklenmiş. Tasarımda ilk göze çarpan telefonun üst kısmına eklenen yeni led uyarı ışığı. Siz telefonunuzun başında değilken bir çağrı yada mesaj gelmişse led ışığı size uyarı veriyor. Ayrıca telefonu elinize aldığınızda ufak bir titreşim ile de sizi uyarıyor.

İnternette dolaşırken yada telefonunuz ile ilgilenirken cihaza eklenen yeni bir özellik sayesinde cihaz sizin ekrana baktığınızı algılıyor ve ekran ışığını karartmıyor. Bu sayede rahat rahat işlerinizi halledebiliyorsunuz.

Mesajlarınızı okurken size mesaj göndereni armak istediğinizde telefonunuzu kulağınıza getirmeniz yeterli oluyor. Cihaz size mesaj göndereni aramaya başlıyor.

Bluetooth ile veri göndermek istediğinizde, bluetooth açık cihazları taramak istediğinizde yada güncelleme yapmak istediğinizde cihazınızı sallamanız yeterli oluyor.

Radyo veya müzik dinlerken yada gelen aramaları susturmak için cihazın üstüne elinizi kapatmanız yeterli oluyor.

Ekran kilidini yüz tanıma sisteminiz yapabiliyorsunuz. Cihaz yüzünüzü tanımadan ekran kilidini açmıyor. Buda Galaxy S3’de yeni güvenlik seçeneklerinden biri…

…. ve çok daha fazlası.

Pil Ömrü Daha Uzun…

3.8 V 2100 amper Li-On bataryası ile cihazın sarj süresi özellikle Galaxy S2’ye göre daha uzun. İnternet açık ve normal kullanım şartlarında sarj süreniz ortalama 2 güne çıkıyor.

Samsung Galaxy S3‘ü elinize ilk aldığınızda farkedeceğiniz özelliklerden biri eski sim kartlarınızın telefona uymaması olacak. Galaxy S3 yeni micro SİM kart kullanıyor. Bu nedenle sim kartınızı operatörünüze başvurarak değiştirmeniz gerikiyor.  Ayrıca Galaxy S3’de flash dosylarınızı açamıyorsunuz. Aslında bu sorun Samsung kaynaklı değil. Adobe firması mobil cihazlardan flash desteğini keseceğini duyurmuştu. Bu nedenle yeni cihazlarda flash dosyaları açılmıyor. Fakat bu sizin için kalıcı bir sorun değil. Aşağıda verdiğimiz linkteki konuya giderek Samsung Galaxy S3’de Flash sorununa nasıl çözüm bulabileceğinizde anlattık. Kısacası Samsung Galaxy S3 gerçekten akıllı… =)

Samsung Galaxy S3 Flash SorunuSamsung Galaxy S3 Flash Sorununa Çözüm
Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir