Ana Sayfa / Teknoloji / Samsung HM1500 Bluetooth Kulaklık

Samsung HM1500 Bluetooth Kulaklık

Samsung HM1500 Bluetooth Kulaklık İle Aynı Anda İki Telefona Eşleşebilme Özelliği…

Sonunda beklenen cihaz piyasaya giriş yaptı. Samsung’un yeni ürünü HM1500 Bluetooth kulaklık ile aynı anda iki cihaza bağlanabiliyor ve ikisi ile görüşme yapabiliyorsunuz.

Cep telefonu kullanıcılarının merakla beklediği bu cihaz samsung ismi altında piyasaya çıktığından beri yok satıyor. Ürün diğer bluetooth kulaklıklara göre hem daha şık hemde daha çok özellik sunuyor. İki cep telefonu ile dolaşmak zorunda olan iş sahipleri yada bireysel kullanıcılar için kaçırılmayacak bir ürün olan HM 1500 size günlük hayatınızda büyük kolaylıklar sağlıyor.

Rahat Kullanım ve Ergonomik Kulaklık Tasarımı…

Dİğer cihazlar gibi belli bir süre sonra kulağınızı ağrıtmayan ve kulak tipine göre değiştirilebilir başlıkları sayesinde HM 1500 kullanıcısına büyük rahatlık sağlıyor. Ayrıca cep telefonunuza çağrı geldiğinde titreşim özelliği sayesinde cep  telefonunuz sessiz modunda olsa bile gelen çağrıyı algılamanızı sağlıyor.

İki Cep Telefonuna Aynı Anda Eşleşme Özelliği…

Genelde kullanıcıların tercih etmesindeki nedenlerin başında cihazın aynı anda iki cep telefonuna bağlanma özelliğinin olması. İki cihazdan da gelen çağrıları tek dokunuşla cevaplayabilir, bir telefonunuzda görüşme yaparken diğer telefonunuzdan gelen çağrıyı yine tek dokunuşla cevaplayabilirsiniz.

Samsung HM 1500 Bluetooth Kulaklık İle İki Cep Telefonuna Aynı Anda Nasıl Bağlanabilirim?

Öncelikle ilk  telefonunuzun bluetooth özelliğini açın. Daha sonra cihazın açma kapama düğmesinden açık konuma getirin. Birkaç saniye sonra cihaz ilk telefonunuzu otomatik görecek ve bağlanma isteği gönderecektir. Telefonunuz ile kulaklığınızı eşleştirin. Eşleşme tamamlandığında diğer telefonunuzun bluetooth özelliğini açık konuma getirin. Daha sonra kulaklığınızın cevaplama tuşuna birkaç saniye basılı tutun. İlk telefonunuzla otomatik olarak bağlantının kesildiğini ve kulaklığın üstünde yanıp sönen mavi ışığın direk yanmaya başladığını göreceksiniz. Mavi ışık direk yanmaya başladığında kulaklığınızın ses arttırma düğmesine basılı tutun. Kulaklığınızın üstünde mavi ışığın iki kez yanıp söndüğünü ve sonra yeniden direk yanmaya devam ettiğini göreceksiniz. Bu konumda ikinci cep telefonunuzun bluetooth ayarlarından “Yeni Eşleşmiş Cihaz” seçeneği ile arattırıp kulaklığınızı eşleştirin. Şifre istediğinde 0000 girin.

İkinci cep telefonunuzda eşleşdiğinde bluetooth kulaklığınızın açma kapama düğmesini kapalı konuma getirin. Birkaç saniye sonra tekrar açık konuma getirdiğinizde iki cihazınızında aynı anda samsung hm 1500 bluetooth kulaklığınıza otomatik bağlandığını göreceksiniz.

Yorum Yazın

53 Yorumlar

 1. Belli ki kulaklığınızın mikrofon girişinde arıza var. Servise gidiniz… Yeni aldıysanız ve 30 günü geçmemişse ürünün tamiri değil, yenisini talep etme hakkınız olduğunu unutmayın.

 2. -Titreşim modu; Konuşma düğmesine ve sesi açma düğmesine uzun basın. Titreşimi iptal etmek için konuşma düğmesin ve sesi azaltma düğmesine aynı azda uzun basın.

  -Arama yapmak için kırmızı tuşa bir kere basın, son aranan numarayı arayacaktır. İkinci telefonun son numarasını aramak için arama tuşuna iki kere basın.

  -Görüşme yaparken aramayı bitirmek için yine aynı tuşa basın.

  -Aramayı reddetmek için çağrı gelirken aynı tuşa uzun basın.

  -Sesle arama yapmak için arama tuşuna uzun basın ve aramak istediğiniz kişinin adını söyleyin.

  -Görüşme sırasında mikrofonu kapatmak için ses açma ve azaltma tuşuna uzun basın. Tekrar mikrofonu açmak için yine aynı tuşlardan birisine uzun basın.

  -Geçerli aramayı beklemeye almak için konuşma düğmesine uzun basın.

  -İkinci bir aramayı cevaplamak için arama bekletme sesini duyduğunuzda ilk aramayı bitirip ikinci yanıtlamak için arama tuşuna kısa basın. İlk aramayı beklemede bırakıp ikinci aramayı cevaplamak için arama düğmesine uzun basın. Aynı anda iki telefon bağlıysa, tek hattan gelen iki çağrıya cevap veremezsiniz.

 3. cihaz çok güzel ancak bir eksiği var, bu kulaklık ile sadece görüşme yapılabilir müzik dinlenemez…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir