Ana Sayfa / Hazır Scriptler / WordPress 2.9.2

WordPress 2.9.2

WordPress 2.9.2 Sürümü Çıktı…

Birkaç gündür iş nedeniyle siteye fazla zaman ayıramasamda gelişmeleri sizler için yakından takip ediyorum. Geçtiğimiz günlerde wordpress 2.9.1 sürümünden 2.9.2 sürümüne güncelleme yaptı. 2-3 haftada bir güncelleme yapan wordpress, kullanıcılarınıda sürekli zahmete sokmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi her güncelleme bir önceki sürümden mutlaka farklılıklar içeriyor ve bir önceki sisteme göre daha güvenli oluyor. Fakat çok kısa süreli aralıklarla güncelleme yapılması hem eklenti yazarlarını hemde tema yazarlarını zor duruma sokuyor. Çünkü birçok eklenti nir sonraki sürüm ile uyumlu olmayabiliyor. Yenilemek, tekrar kodlamak ise oldukça zahmetli oluyor. Aynı durum site sahipleri için de geçerli. Sitemizi yakından takip edenler bundan yaklaşık 3-4 hafta önceki sürüm güncellemesinden 36 saat süre ile sitemizdeki tüm verileri kaybettiğimizi bilirler. Bunun nedeni yeni sürüm ile eski kullandığımız eklentileri uyuşmamasından kaynaklanıyor. Bu nedenle güncelleme yapacak kullanıcıları, güncelleme yapmadan önce mutlaka yedek almaları konusunda uyarıyorum.

WordPress 2.9.2 sürümünü blogunuzdan otomatik güncelleyebilir, yada wordpress.org adresine giderek en güncel sürümü indirebilirsiniz.

Yorum Yazın

1 Yorum

  1. Sürekli güncelleme oluyo. Dediğini gibi artık eklenti yazarlarıda bıktı. Artık sabit ve stabil bir sürüm çıkartsalarda herkes rahatlasa. her güncellemede sorun yaşıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir