Ana Sayfa / Teknoloji / Yeni Apple Mountain Lion İşletim Sistemi

Yeni Apple Mountain Lion İşletim Sistemi

Tüm Diğer Mac’lerden Çok Farklı ve Çok Daha Güçlü…

Apple işletim sisteminde yeni bir ilke daha imza attı. Diğer tüm Mac’lerden çok daha farklı ve çok daha güçlü yeni işletim sistemi OS X Mountain Lion geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Yapılan açıklamalara göre, güçlü bir UNIX üzerine kurulu OS X, gerçek bir 64  bit performansı ile sektörün önde gelen geliştiricileri ile birlikte geliyor. Yeni Mac Pro’nun kalbinde inanılmaz bir işlemci gücüyle bir veya iki dört çekirdekli veya 6 çekirdekli Intel Xeon işlemci bulunuyor. Çok çekirdek teknolojisi için optimize edilen OS X, Mac Pro’nun avantajlarından yararlanılmasını kolaylaştıran güçlü araçlar sunuyor. Örneğin, OS X ile birlikte gelen zamanlayıcı, görevleri birden çok çekirdek ve işlemciye ayırırken oldukça verimlidir. Böylece OS X görevleri yönetmek için daha az, işlemleri gerçekleştirmek için daha fazla zaman harcar. Uygulamaları çok çekirdekli işlemler için optimize eden mükemmel bir API olan NSOperation sayesinde, geliştirici olarak aynı verimliliğe sahip uygulamalar oluşturabilirsiniz.

Birçok yeteneğe sahip Mac Pro, küçük bir çalışma grubu için güçlü bir sunucu görevi de görebilir. Mac Pro’nun OS X Server yüklü bir sunucu sürümünü seçin. Veya Mac App Store’dan OS X Server satın alın ve Mac Pro’nuza ekleyin. Ortaya çıkan çözüm, Mac’in kullanım kolaylığını, esnek yapılandırma seçenekleri ve sunucu seviyesindeki donanımla birleştirir. Mac Pro çalışma grubu sunucusu, çok çekirdekli Intel Xeon işlemcisi, 32 GB’a kadar ECC belleği ve ikili Gigabit Ethernet kapılarıyla, ihtiyacınız olan her şeye, hatta fazlasına sahiptir.

Yeni Mac PRO ile yapabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil…

Yorum Yazın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir