Ana Sayfa / İnternet / Youtube Şimdi Daha Güvenli

Youtube Şimdi Daha Güvenli

Daha Güvenli Oldu…

Youtube gençlerin ve çocukların güven içinde siteyi ziyaret edebilmeleri için yeni güvenlik modulü kurdu. Hâla Türkiye’de yasaklı olan youtube tüm dünyada ilgi ile ziyaret ediliyor. Hergün birçok yeni ziyaretçi tarafından ziyaret edilip yeni videolar eklenen youtube, doğrudan zararlı içeriklerin yüklenmesine izin vermesede, bazı zararlı sayılabilecek içerikleri gençlerden ve çocuklardan uzak tutmak için bu yeni güvenlik modulünü geliştirdi.

Bu video filtreleme sayesinde artık isteyen kullanıcılar kendi güvenlik ağını oluşturabilecekler. Sistemi kullanabilmek için bir kereye mahsus aktif etmek gerekiyor. Bir kere aktif ettikden sonra filtre zararlı sayılabilecek içerik ve aramaları engelliyor. Böylece Youtube çocuklar ve gençler için daha güvenli bir site haline geliyor.

Filtremelenin nasıl aktif edileceği konusunda youtube yetkilileri bir video hazırlamışlar. Bu videoyu aşağıdan izleyerek uygulamayı öğrenebilirsiniz.

Yorum Yazın

1 Yorum

  1. Youtube gibi milyonlarca ziyaretcisi olan bir sitenin hâla Türkiye’de yasak olmasını anlamış değilim. Bu konuda ortak bir yol bulunup site tekrar kullanıma açılmalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir